Muffak

Nic nie przyniesie ci zadowolenia, jeśli nie postarasz się o nie sam. /R.Emerson/

Gwiazda Betlejemska

styczeń11

Nieco już ,,po czasie”, ale jak stare polskie przysłowie mówi ,,lepiej późno, niż wcale!” – chcę Wam, a szczególnie tym, którzy w sens Bożego Narodzenia nie wieżą, wskazać pewną pracę, naukową zresztą, więc rozumową (nie jakieś tam achy i ochy, prywatne objawienia itp.), która mówi w prosty sposób o tym, że faktycznie kiedyś na niebie pojawił się znak, który „zwiastował Dobrą Nowinę”.  Idąc za wskazówkami, potężni Mędrcy ze wschodu przybyli do Betlejem, by złożyć hołd Bogu w ludzkiej postaci.

Z artykułu tego (zielony link poniżej) dowiecie się, co Mędrcy (zwani Trzej Królami) widzieli, co w swych tajemnych pismach wyczytali i co im kazało zdążać do odległej Palestyny. Poznacie fizyczne podstawy tego zjawiska, a także dowiecie się, dlaczego tąż Gwiazdą nie była Kometa Halleya…

Gwiazda Betlejemska

Życzę miłej lektury! A jak przeczytacie, proszę wróćcie do mnie i napiszcie mi swoje wrażenia!

Dla mieszkańców Krakowa (i okolic) – w grudniu na UP przy. ul. Podchorążych 2, prof. J. Kreiner ma zazwyczaj wykład (ogólnie dostępny) właśnie o astronomicznych podstawach Gwiazdy Betlejemskiej, który ze swej strony też mogę polecić.

z kategorii Katolickie treści

Notice: Undefined variable: user_ID in /home/web/muffak.pl/wp-content/themes/notepad-chaos/comments.php on line 69

Email will not be published

Website example

Your Comment: